en tr

Desteklenen platformlar


Ekran System Banner

Windows Denetleme


RDP Kayıt ve Terminal Sunucu Oturumu

Ekran System kullanıcıların Windows üzerinde doğrudan oturum, RDP veya Terminal Sunucu bağlatılarıyla oturum açılan andan itibaren yaptıkları etkinlikleri denetler.

Linux Denetleme


SSH/Telnet ve Yerel Oturumlardaki Tüm Oturumları Kayıt Altına Alın

Ekran System, Linux cihazlardaki terminal giriş ile gerçekleşen tüm kullanıcı aktivitesini denetler. Kayıt ister uzaktan SSH/Telnet açılsın veyahut yerel olarak açılsın ayrım yapmaksızın her terminalin açılmasından kapanmasına kadar yapılır. Ekran System kullanıcı girdilerini ve cevaplarını terminalden alır ve geri planda bulunan sistem çağrıları ile eşleştirir. Bu bilgiyi kullanarak kayıtları saatlerinizi harcayarak değil aradığınız ne ise tam olarak onu arayarak bulabilirsiniz.

Citrix Denetleme


Ekran System daha da akıllı oturum kayıt özelliğini Citrix XenDesktop 7’de bulunmayan akıllı denetim (smart auditing) özelliğini telafi edebilirsiniz. Müsait oynatım ve kolay arama özelliği Citrix XenApp ve XenDesktop oturumlarında size hızlı ve kolay teftiş imkanı sunar. Ekran System Citrix XenApp uygulamaları ve XenDesktop sanal bilgisayarları üzerine olan tüm kullanıcı aktivitelerini kaydetmenize olanak sağlar. Ekranda görülen tüm aktivite ve girilen metinler kaydedilir ve herhangi şüpheli bir aktivitede uyarı bildirimleri sunar. Bu sayede standart Citrix SmartAuditor’a göre daha ileri düzeyde bir çözüme sahip olmuş olursunuz. Kayıt yapılan uygulamalarda, açık web sayfalarda veya ekran görülen herhangi bir alanında eksiksiz bir kayıt yapar. Bu özellik denetçilere, yöneticilere ve bilişim personeline kayıtlı oturumu kullanıcının sanki o anki oturumunu izliyormuş gibi seyredebilmelerine olanak sağlar.