en tr

XG Firewall


XG-Firewall-Banner
The New
Firewall
Pc pro

"En iyi performans eşsiz
fiyatlarla."

Sc Media

"Çok sayıda özellik için
çok yaratıcı yaklaşım."

Sophos Control Center

Rakipsiz Güvenlik, Basitlik ve Öngörü

Sophos Cihaz

Başka hiç bir yerde bulamayacağınız özelliklerle

  • Ağ, kablosuz bağlantı, IPS, VPN, web, uygulama, e-posta ve web uygulama güvenlik duvarı teknolojileri için eksiksiz koruma paketi
  • Zararlı yazılım bulaşmış olan cihazlarınız temizlenene kadar bu cihazları tanımlar ve ağınızdan otomatik olarak izole eder
  • Kullanıcı ve uygulamaların yarattığı risk seviyesini trafik ışığı şeklindeki belirteçler ve zengin raporlama seçenekleri ile belirterek eşi benzeri görülmemiş görünürlük sunar
  • Bütünleşik ilke yönetimi, ilkelerinizi daha güçlü ve kurallarınızı daha kolay ayarlanabilir ve içgüdüsel hale getirir
  • Her seviyede bütçeye göre sektöründeki en iyi performansı FastPath teknolojisi ile sağlar
a

Anında Sezme

Sophos XG güvenlik duvarı, tamamen yeni kontrol merkeziyle ağınızda bulunan kullanıcı ve uygulamalar için eşsiz bir görünürlük sağlar. Cihaz üzerinde bulunan zengin raporlama seçenekleriyle ve Sophos iView eklentisiyle çok sayıda güvenlik duvarınız için merkezi raporlama sunar.

Control Center Sophos
Cihaz İçinde Gezinme
Menü tasarımı mantıksal olarak düzenlenmiştir ve sistem içindeki her yere kolayca erişebilmenizi sağlar. Bu yeni tasarım sayesinde istediğiniz yere ikiden fazla tıklama yapmadan ulaşabilirsiniz.
Cihaz içinde kolay gezinti size görüntüleme ve analiz araçlarının yanında, tüm koruma ve ilke ayarları, güvenlik duvarı yapılandırma ayarları ve sistem ayarlarınıza kolayca ulaşmanıza olanak sağlar.
Sistem Paneli
Sistem paneli sistem performanısınızın durumunu, hizmetleri, bağlantılar ve diğer sistem değişkenlerini gerçek zamanlı olarak gösterir. Yeşil renk her şeyin yolunda olduğunu, sarı renk uyarı verilecek bir durum olduğunu ve kırmızı renk bir durumla acilen ilgilenilmesi gerektiğini belirtir.
Sistem panelinde bulunan her öğe size ping, traceroute, packet capture, command-line access ve daha fazla sayıda sorun giderme amacıyla ek detay ve grafik sunmaktadır.
Aktif İlkeler
Kontrol merkezinde sağ tarafta bulunan Active Policies paneli size kaç tane kullanılan, kullanılmayan, pasif halde bulunan, iptal edilen, değiştirilen ve en son eklenen kurallarınızı gösterir.
Kullanılmayan kuralların belirtiliyor olması, sizi içinden çıkılmayan dağınıklıktan kurtarırken diğer yandan da ağınızda kullanılmayan kuralların yarattığı potansiyel açıkları gösterir.
Veri Trafiği Sezgisi
Bu özellik size son 24 saat içinde gerçekleştirilen web aktivitesi, izin verilen ve engellenen uygulamaları, web kategorilerinin yanında ağ saldırılarını içeren trafiği gösterir. Veri trafiğinizin en yoğun olduğu periyotları ve kurallarınızın istenmeyen aktivite ve veri trafiği karşısında ne kadar etkin olduğunu tespit edebilirsiniz.
Sandstorm ve İleri Düzey Tehditler
Sandstorm aracı şüpheli trafiği ve sandboxing analiz sonuçlarıonı gösterir. Bu araç ile indirilen şüpheli dosyalar hakkında detaylı rapor elde edersiniz.
ATP aracı size ağınızda bulunan botnetler gibi ileri düzey tehditlerin varlığını belirtir. Bu araç ile zararlı yazılım bulunan cihazlarınızı, host ismi, IP adresi ve zararlı internet trafiğini yaratan kaynak hakkında detaylı bilgi elde edersiniz.
Bağlantılar
Bağlantılar aracı ağınıza bağlı olan, Remote Ethernet Device (RED) cihazları, VPN bağlantıları, bekleyen ve aktif kablosuz erişim noktalarını, uzak SSL VPN bağlantılarını ve aktif kullanıcıları içeren durum raporu sağlar. Bu araçta bulunan değişken olan bileşenler ile ilgili kurulum ya da raporlama ekranına gidebilirsiniz.
Security Heartbeat™
Sophos Security Heartbeat aracı Sophos ile kontrol edilebilen tüm endpoint ürünlerinizin durumunu öğrenebilirsiniz. İstenmeyen uygulama çalıştıran tüm sistemler sarı ya da kırmızı renk ile belirtilir.
Araca tıkladığınızda zararlı yazılım bulaşmış olan cihazı, kullanıcısı, host ismi, IP adresi hatta bu aktiviteden sorumlu olan işlemi görebilirsiniz. Bu sayede hızlı bir şekilde harekete geçebilirsiniz. Security Heartbeat teknolojisi ile aynı zamanda ağınızda bulunan zararlı yazılım bulaşmış olan cihazların ağ kaynaklarınızı kullanmasıyla ilgili olan kuralları kullanabilirsiniz.
En Riskli Kullanıcılar
Sadece Sophos’ta bulabileceğiniz User Threat Quotient (Kullanıcı Risk Oranı – UTQ) ile bir kullanıcının yakın zamanda yaptığı web aktivitesi ve ileri düzey tehdit aktivitesi üzerinden risk seviyesini belirleyebilirsiniz. Bu araç yeşil renk olduğunda risk seviyesi düşük, kırmızı renk olduğunda ise riskli aktivitenin makul seviyesinin geçilmiş olduğunu anlarsınız.
Risk seviyesi yedi günlük periyotlar halinde analiz edilir ve bu analize tıklama ile doğrudan detaylı UTQ raporlarına gidersiniz.
Mesajlar
Mesajlar paneli önemli sistem bildirimlerini, uyarılar ve alarmları mav, sarı ve kırmızı simgelerle gösterir. Varsayılan şifre uyarılar, HTTPS ve SSH WAN erişim uyarıları, kayıt uyarıları, lisans uyarıları ve firmware güncellemeleri bu uyarılar içinde bulunan örneklerdir.
Raporlar
Bu panel en çok ilgi gösterdiğiniz beş raporu veya eylem tabanlı otomatik arka plan analizini gösterir. Örnek olarak yüksek riskli uygulamalar, sakıncalı web siteleri, web kullanıcıları, ihlal saldırıları, web sunucusu saldırıları ve daha fazlası bu mesajlarda görüntülenebilir.


                 
a

Fidye Yazılımlarını, Botnetler ve Diğer İleri Düzey Saldırıları Durdurun

Sophos XG Güvenlik Duvarı, Sandstorm ve Intercept X ile fidye yazılımı gibi ileri düzey tehditlere karşı en üstün korumayı sağlayın. Bu çözümler birlikte çalışarak sıfırıncı gün saldırılarını otomatik olarak tanımlar, engeller ve karşı koyar. Amaca yönelik bu güçlü korumayı başka hiç bir yerde bulamazsınız.

Sophos XG güvenlik duvarı botnet, hackleme ve ileri düzey tehditlere karşı en son ileri düzey teknolojiyi sağlar. Bu çözümle İleri Düzey Tehdit Koruması, IPS, Sandboxing, Web ve Email koruması elde edersiniz.

a

Sophos Sandstorm Cloud Sandbox

Sophos Sandstorm yeni nesil sandbox teknolojisi kullanarak size fidye yazılımları ve hedefe yönelik saldırılara karşı ek koruma tabakası oluşturur. XG güvenlik duvarınız ile entegre biçimde çalışır ve cloud platformu üzerinden hareket eder, bu sayede ek bir donanıma ihtiyacınız olmaz.

Tüm bu teknolojiye artık büyük ölçekli firmalar dışında küçük ve orta ölçekli işletmeler uygun fiyata sahip olabilir.

Otomatik Tepkime

Sophos XG güvenlik duvarı ağınız üzerinde bulunan zararlı yazılım kaynağını bulan ve ağınızda bulunan zararlı yazılım bulaşmış cihazı diğer kaynaklara erişimini kısıtlayan tek çözüm üreticisidir. Bu özelliği Sophos Security Heartbeat teknolojisi ile sizlere sunar ve Sophos endpoint ve güvenlik duvarı arasındaki durumu sizlerle paylaşır.
Sophos Security Heartbeat
Ağ Durumunuzu Görüntüleyin

XG Güvenlik duvar sadece ağ aktivitenizi görüntülemekle kalmaz, aynı zamanda endpoint cihazlarınızın durumunu da gözden geçirerek tüm ağınızla ilgili bilgiyi size sürekli görünürlükle sağlar.

Zararlı Yazılım Bulaşmış Olan Sisteminizi Tanımlayın

XG güvenlik duvarı tehlike arz eden cihazlarınızı IP adresi, kullanıcı, işlem gibi bilgileri içerecek şekilde size bildirir, bu sayede sizi bu bilgileri arayıp durmaktan kurtarır.

Zararlı Yazılım Bulaşmış Cihazları Otomatik Olarak İzole Edin

XG güvenlik duvarı firewall kurallarınızla cihazlarınızı entegre olarak takip eder, bu sayede zararlı yazılım bulaşmış olan cihazlarınız temizlenmeden hassas olan ağ kaynaklarınıza erişimi otomatik olarak kısıtlar.

a

Eksiksiz Yeni Nesil Koruma

XG güvenlik duvarı ileri düzey ağ, koruma, kullanıcı ve uygulama kontrolünü entegre bir şekilde sunarak sisteminizi güvenli bir şekilde tutar.

MANAGEMENT Firewall Management Centralized Management Status and Alerts Reporting and Logging
USER AND APP CONTROL User Identity Application Control Web Control Content Control
PROTECTION Firewall and IPS
Synchronized Security
Cloud Sandbox
Advanced Threat Protection
Anti-malware
Business Applications
Web Protection
Email and Data
NETWORKING Routing and Bridging
Performance
Zone Segmentation
VPN
Traffic Shaping
RED VPN
Wireless Controller
Encrypted Traffic

Sizin Gibi Düşünen Bir Güvenlik Duvarı

Siz güvenlik duvarı gibi düşünmeyin.

Firewall kurallarını yeniden düşündük ve kullanıcı tabanlı olacak şekilde yeniden düzenledik. XG güvenlik duvarı tümüyle yeni, bütünleşik kural modeli ile tüm kural ve ilkelerinizi tek bir yerden yönetebileceğiniz şekilde tasarlandı.

Sophos Xg
Sophos Firewall

Çoğu güvenlik duvarı sizi birden fazla ekrandan kural takip etmenize neden olur. Ama Sophos bunlardan değildir. Sophos size tüm kural ve ilkelerinizi tek bir ekrandan yönetebileceğiniz, süzebileceğiniz ve sıralayabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır.

Sophos Firewall2

Sophos Firewall İşletim Sistemi patentli Layer-8 kimlik tabanlı kural teknolojimiz ile entegre edilmiştir. IP adresi, konum ağ veyahut cihazın ne olduğuna bakmaksızın, kullanıcı seviyesinde uygulamalar, bant genişliği ve diğer ağ kaynakları üzerinde kontrol sağlar. Bu özellik firewall ilkelerini tamamen başka bir katmana taşır.

Sophos Firewall3

Tümleşik kural modelimiz tüm kurallarınızı sadece tek bir ekrandan yönetmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kural fazlalıklarını ve sayısını ortadan kaldırır. Size kural tiplerine göre filtreleme imkanı sağlar ve her kural tipinde ihtiyacınıza yönelik yapılandırma ekranını gösterir.

Sophos Security Heartbeats

Güvenlik duvarı pazarında bir ilk olan Sophos Security Heartbeat endpoint cihazlarınız ve güvenlik duvarınızı bütünleştirerek ileri düzey tehditleri tespit etmenizi ve zararlı yazılım bulaşan cihazınızı sizin kurallarınıza göre izole ederek tamamen temizlenene kadar erişime kısıtlar.

Sophos Active Rules

Çoğu ağ yöneticisi gibiyseniz, muhtemelen neden güvenlik duvarında çok fazla kural oluşturulmuş olduğunu ve hangi kuralların kullanılıp kullanılmadığını ve hangi kuralların gerekli olup hangilerinin gereksiz olduğunu merak etmişsinizdir. Sophos XG güvenlik duvarı ile bu merakınızı kolayca giderebilirsiniz.

Sophos Add Business Rule

Ön tanımlı kural şablonları Microsoft Exchange, Sharepoint gibi uygulamalarınızı kolay ve hızlı bir şekilde korumanızı sağlar. Bu tip uygulamaları basitçe bir listeden seçebilir, temel bir kaç bilgi sağlayıp şablonların güvenlik hakkında gerekli olan işlemleri otomatik olarak uygulayabilmesine olanak sağlayabilirsiniz. Tüm dış ve içe doğru giden trafik kurallarını ve güvenlik ayarlarını sizin için otomatik olarak tanımlar.

Sophos XG

Güçlü Yönetim ve Ölçeklenirlik

Sophos XG güvenlik duvar eksiksiz, merkezi yönetim, raporlama, şube ofislere kendine özgün bağlantı seçenekleri ve en esnek kurulum seçenekleri sunar.

Sophos Firewall Manager Merkezi Yönetimi

Sophos Firewall Manager ile tüm güvenlik duvarlarınızı tek bir konsol üzerinden görüntüleyebilir, yapılandırabilir ve idare edebilirsiniz.

Sophos iView Merkezi Raporlama

Bütünleşik raporlama ile cihaz üzerinde loglama yapabilir ve tüm güvenlik duvarlarınız üzerinden tam bir görünürlük sağlayabilirsiniz.

Gruplama ve Yedekleme

Aktif-aktif gruplama ve aktif-pasif failover işletmeniz için süreklilik ve ölçeklenebilirlik sağlar.

Esnek Kurulum Seçenekleri

Donanım modelleri, sanal platformlar ve hatta Intel sunucu platformlarınız üzerinde yazılım ile dilediğiniz tipte kurulum yapabilirsiniz.